آرشيو

شعر  

داستان

پژوهش

طنز

مصاحبه

نمايشگاه

عزت الله انتظامي: موانع سياسي مانع پيشرفت تئاتر ايران است

 به گزارش خبرنگار گروه هنر ايلنا ," عزت الله انتظامي" ، رئيس هيات مديره خانه تئاتر ، در حاشيه اولين نشست علمي پژوهشي در تئاتر ايران كه چهارشنبه ، 28 ارديبهشت ، در محل مركز فرهنگي هنري صبا برگزار شد ، با بيان مطلب بالا افزود : متاسفانه از دهه 20 به بعد , هميشه موانع حكومتي مانع از اجرای نمايش در ايران به ويژه گونه هاي آئيني و سنتي آن بوده است و هميشه گروه هاي تئاتري مورد كم لطفي قرار مي گرفته اند . از اين سوي كه مي بينيم هنر تئاتر در ايران همچنان در حال در جا زدن است.
وي تصريح كرد : وجود اساتيد بزرگي چون ؛ "نوشين" , "سركيسيان" و همچنين برگزاري جشنواره هايي چون جشن هنر شيراز در آن زمان موجب شده بود كه تئاتر و آن چيزي كه مد نظر است در ايران ديده شود . اما متاسفانه در طي اين سال ها ، نه تنها پيشرفتي در تئاتر نديده ايم . بلكه تئاتر در طي چند سال گذشته بيشتر تبديل به حركات موزون شده است و سوژه تئاتري به معنا و مفهوم واقعي در آن ها گم شده است.
"انتظامي "در پايان با انتقاد از روند كنوني تئاتر ايران از جمله عدم تاسيس مكان هاي تئاتري در خارج از مجموعه تئاتر شهر به مسوولان به ويژه مديران فرهنگستان هنر پيشنهاد كرد كه پژوهشكده اي را براي تحقيق و پژوهش در نمايش ايران تاسيس كند.

خبرگزاري كار ايران

< برگشت >

صفحهً اصلی    |    در بارهً کانون     |    اساسنامهً کانون    |    برنامه های کانون     |    آدرسهای مفيد
تماس با کانون: kanun@andischeh.com